جراح زنان و زایمان

آلفا فیتوپروتئین

آلفا فیتوپروتئین ، جراح زنان و زایمان

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را در زمینه آلفا فیتوپروتئین و رابطه فیتوپروتئین با زنان و زایمان خدمتتان اعلام نماییم .

آلفا فیتوپروتئین یکی از پروتئین هایی میباشد که توسط خون تولید میشود .

از مهمترین عناصر و پروتئین هایی که در دوره حاملگی ، توسط کبد جنین تولید میشود  آلفا فیتوپروتئین میباشد .

یکی از آزمایشات و خدماتی که جراح زنان میبایست نسبت به آن اقدام نمایید ، بررسی میزان آلفا تولید شده در بدن زنان باردار میباشد .

البته جراح زنان و زایمان ، برای دسترسی به نتایج دقیق تر و بهتر در این رابطه ، نسبت به تجویز آزمایشات غربالگری اقداماتی را صورت میدهد .

طبق سوالاتی که زنان باردار در این رابطه از جراح زنان و زایمان پرسیده اند ، دریافتیم که آلفا فیتوپروتئین از ساختار گلیکوپروتئینی تشکیل شده است .

البته طبق بررسی هایی که در زمان های مختلف توسط جراح زنان و زایمان انجام شده است ، وجود ۵۹۱ مدل اسید آمینه نیز در آلفا فیتوپروتئین ها بسیار حائز اهمیت میباشد .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید :

آلفا فیتوپروتئین ها در بدن زنانی که باردار نمیباشند ، تولید نمیشود و وجود ندارد ، فیتوپروتئین همچنین در مردان نیز وجود نداشته ، وجود آلفا فیتوپروتئین تنها در زمان هایی ممکن میباشد که ، افراد دچار بیماری هایی مانند سرطان و یا … باشند .

پیرو آزمایشاتی که توسط جراح زنان انجام میشود ، وی میتواند طبق میزان آلفا فیتوپروتئین موجود در بدن زنان ، نسبت به سالم بودن و یا مشکلات جنین ، اطلاعاتی را بدست بیاورد .

امید است که مقاله آلفا فیتوپروتئین ، جراح زنان و زایمان مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .