جراح زنان و زایمان

بیماری دستگاه تولید مثل

جراح زنان و زایمان،بیماری دستگاه تولید مثل

همانطور که مستحضر هستید ، جراح زنان و زایمان به تمامی قسمت های مختلف بدن زنان آشنایی دارد و شناخت کامل نسبت به کارکرد و حالات استاندارد آنها را نیز دارا میباشد .

یکی از مشکلاتی که برای زنان پیش میاید و بیشترین آمار مراجعه به جراح زنان و زایمان مربوط به این بیماری میباشد ، بیماری دستگاه تولید مثل زنان میباشد .

همانطور که میدانید ، دستگاهی که در بدن زنان وظیفه تولید مثل را بر عهده دارد ، دستگاه تولید مثل زنان نامیده میشود ، تمامی مراحل زاییدن و بارداری مربوط به جنس ماده میباشد و زنان وظیفه این عمل را توسط دستگاه تولید مثل خود دارند .

دستگاه تولید مثل متشکل از ۲ قسمت درونی و بیرونی میباشد که هر یک از آنها دارای قسمت ها و بخش های مختلفی میباشد و وظایف متفاوتی را بر عهده دارند .

یکی از بیشترین مشکلات و بیماری هایی که در رده ی جراح زنان و زایمان میباشد و برای بانوان و زنان بسیار زیادی ممکن است رخ داده و پیش بیاید ،  بیماری آندومتریوز میباشد .

آندومتریوز ، رده جراح زنان و زایمان :

همانطور که مستحضر هستید ، رحم دارای قسمت ها و بافت های متفاوتی میباشد که یکی از این بافت های رحم ، بافت آندومتر میباشد .

کارایی اصلی بافت آندومتر پوشش و پوشاندن داخل رحم میباشد و این بافت در داخل رحم زنان وجود دارد .

هنگامی که بافت آندومتر ، به اشتباه جا به جا شده و در مکان هایی مانند لوله های مربوط به رحم و یا قسمت های مختلف لگن مانند حفره لگن قرار بگیرد ، باعث میشود که آندومتر طبیعی دچار خونریزی بشود ، حال ممکن است که این خونریزی آندومتر ها در زمان قاعدگی طبیعی رخ بدهد .

اما در چنین شرایطی پیشنهاد میشود که حتما به جراح  زنان و زایمان مراجعه فرمایید ، چرا که جراح زنان و زایمان بهترین انتخاب و تشخیص را داشته و میتواند شما عزیزان را از شک و گمان دور نگه دارد .

شایان ذکر است که تشخیص آندومتر توسط زنان ممکن نیست و حتما میبایست توسط جراح زنان و زایمان تشخیص داده شود ، چرا که بیماری های متعدد دیگری نیز میتوانند باعث از این قبیل خونریزی ها بشوند .