جراح زنان و زایمان

تروفوبلاستیک بارداری

جراح زنان و زایمان تروفوبلاستیک بارداری

Gestational trophoblastic disease یا تروفوپلاستیک بارداری

به صورت کلی و عامیانه به آن بیماری ها و آن دسته از بیماری هایی که میتوانند برای بیمار تولید تومور کنند ، تروفوبلاستیک گفته میشود .

تروفوبلاستیک بارداری که مسلما تشخیص آن تنها توسط جراح زنان و زایمان مقدور خواهد بود ، میتواند مشکلات و اختلالات بسیار زیادی را برای شخص بیمار بوجود بیاورد .

تروفوبلاستیک بارداری ، به صورت عمده از جفت میاید و یکی از عمده ترین دلایلی که بیماران مبتلا به تروفوبلاستیک بارداری شده اند ، جفت بوده است .

سلول های تروفوبلاستیک ، از تعداد بسیار کمی برخوردار بوده و کاملا به صورت نادر یافت میشوند ، از جمله مشکلاتی که تروفوبلاستیک بارداری به همراه دارد ، از کنترل خارج شدن سلول های جفت میباشد .

شایان ذکر است که تروفوبلاستیک بارداری ، در انواع مختلفی ممکن است بوجود بیاید که در برخی از مدل های مبتلا شدن به تروفوبلاستیک ، این بیماری قابل درمان خواهد بود .

البته ، طبق آخرین مطالعات جراح زنان و زایمان و متخصص زنان و زایمان ، به این نتیجه دست یافته ایم که تروفوبلاستیک در تمامی مدل های آن قابل درمان میباشد .

تنها مشکل و تفاوتی که در درمان مدل های مختلف تروفوبلاستیک وجود دارد ، در مدت زمان ، شیوه و دشوار شدن درمان میباشد .

طبق آخرین اطلاعات دریافتی از متخصص و جراح زنان و زایمان ، بیماری تروفوبلاستیک که در رده زنان و زایمان میباشد ، به دو نوع کلی :

  • تروفوبلاستیک بدخیم

  • تروفوبلاستیک خوش خیم

میشود .

امیدواریم که مقاله تروفوبلاستیک در رده جراح زنان و زایمان مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .